Hekim | Konular | Kitaplar

MHRS ekranında bilgileriniz boş çıkıyorsa

MHRS giriş sistemine üye oldunuz ve kullanıyorsanuz ve birgün tekrar randevu almak için mhrs giriş ekranından sisteme girdiniz ve ekrandaki kişisel bilgilerinizin oldugu bölüm boş gözüküyor..

Böyle bir durum ile karşılaşırsanız hemen panik yapmayınız. Bunun için bir kaç yöntemde deneme yaparak sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

1. YÖNTEM: Sorun sizin randevu almak için kullandığınız bilgisayardan kaynaklanıyor olabilir.

Bunu öğrenmek için ilk adım olarak internete girdiğiniz internet tarayıcınızı değiştirin. Yani internet explorer, firefox ya da chrome bunların hepsinden giriş denemesi yapınız. Üçünde de aynı sorun yaşanıyor mu diye deneyiniz.

Eğer sorun kullandıgınız tarayıcıdan ise çözmüş olacaksınızdır.

Ya da kullandıgınız bilgisayarın ayarlarının değiştirilmiş olmasından dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz. O yüzden fakrlı bir bilgisayardan giriş yaparak tekrar randevu alamaya çalışınız..

2. YÖNTEM: Böyle bir sorunla karşılaştıgınızda farklı t.c. kimlik numarası ile kardeşiniz babanızın annenizin kimliği ile de randevu almayı deneyebilirsiniz. aynı bilgisayarda aynı hatalar varsa ya sistemde ya da bilgisayarınızda hata vardır... eğer aynı bilgisayar da onların hesabında sorun yok sadece sizin hesapta sorun varsa sorun size özeldir..

3. YÖNTEM: farklı bir yerde oturan bir tanıdığınızı telefonla arayıp randevu alamadığınızı onunda bir deneme yapmasını isteyebilirsiniz. randevu almasada sisteme girip kendi adıyla kontrol edebilir. Ve durumdan size haberdar edebilir.

4. YÖNTEM: Eğer sorun kendi bilgisayarınızda değilse o an mhrs randevu sisteminin kendisinden böyle bir sorun yaşanıyor olabilir.

Bu yüzden randevunuzu bir kaç saat sonra ya da ertesi gün almaya çalışınız. Çok acil randevu almanız gerekiyor ise ALO 182 telefon ile arayarak çağrı merkezinden randevunuzu alabilirsiniz.

5. YÖNTEM: bir kaç saat sonra ya da ertesi gün de aynı sorun ile karşılaşıyorsanız, telefon ile alo 182 arayarak sorunu çağrı merkezine iletip teknik destek almaya çalışınız..

* * *

bunlar sadece bir kaç öneridir.. Eğer sorun sizin kendi bilgisayarınızdan kaynaklanmışsa format atabilirsiniz. ya da kullandıgınız internet tarayıcısının geçmişini boşaltıp bütün sakladıgı dosyalarını ayarlar-seçenekler bölümünden silebilirsiniz..

umarım faydalı olmuştur


1 yorum

Adana çocuk diş sağlığı

Adana çocuk diş sağlığı polikliniğnden birturlu randevu alamıyoruz dedolikleri tarihte gece saat00:01 de arıyorum yinede alamiyorum ne yapacağını bilemiyorum çocuğum 5 yaşında yemek yiyemiyor maddi sıkıntıdan dolayı ozelede gidemiyoruz lütfen sizden ilgilenmenizi istiyorum

14.08.2016 - İsimsiz Ziyaretçi meliha gulenç