Hekim | Konular | Kitaplar

Assistt Çağrı Merkezi 800 personel alacak

Sağlık Bakanlığı'nın, merkezi hastanelerde randevu sistemini (MHRS) hayata geçirmek için Erzurum'da Türk Telekom'la birlikte kurduğu çağrı merkezine 800 personel alınacak.

Sağlık Bakanlığı ile Erzurum Halk Eğitim Merkezi tarafından geçen yıl düzenlenen MHRS çağrı merkezi kursuna katılıp sertifika alanlar ile tıbbi dokümantasyon, tıbbi sekreterlik bölümlerini bitirenlere iş umudu doğdu. Assistt Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri'nin yürüttüğü MHRS Çağrı Merkezi'ne gelecek yılın mart ayına kadar 800 personel alınacak. Başvuruların kurumun web sitesi olan 'www.assistt.com.tr' insan kaynakları üzerinden gerçekleştirileceği belirtildi. İş müracaatında bulunacak kişilerin 'www.assistt.com.tr' isimli web sitesi üzerinden alacakları şifre ile başvuru yapabilecekleri kaydedildi. Çağrı merkezinde çalışacak adayların Erzurum il merkezinde ikamet etmeleri şartının arandığı da vurgulandı.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik, MHRS çağrı merkezinde 144 kişinin çalıştığının ve bu sayının gelecek yılın mart ayına kadar bine çıkartılacağını ifade etti. İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi'nde düzenlenen 'operatörlük' kursu sertifikası alan adayların internet üzerinden iş başvurusunda bulunduktan sonra yapılacak mülakatla işbaşı yapacağına dikkat çeken Doç. Dr. Vançelik, "Çağrı merkezinde istihdam edilmek üzere 800'e yakın operatör alınacak. Önceden düzenlediğimiz meslek edindirme kursuna katılıp sertifika alanlar başvuruda bulunabilecek. Ayrıca tıbbi dokümantasyon ve tıbbi sekreterlik bölümü mezunlarından ise sertifika şartı aranmayacak." dedi.

53 BİN KİŞİ RANDEVULU MUAYENE OLDU

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik, 5 Mart günü Erzurum'da uygulamaya başlanan MHRS ile 53 bin hastanın hastanelerde tedavisinin gerçekleştirildiğini söyledi. Vançelik, toplumun merkezi hastane randevu sistemine yavaş yavaş alıştığını belirterek, "Vatandaşlarımız yavaş yavaş da olsa hastaneye gitmeden ev ya da iş yerinden telefonla randevu alarak hastaneye muayene olmak için gitmekte. Halkın hastane koridorlarında yığılmadan ve zaman kaybı yaşamamaları için önceden Alo 182'den randevu alarak muayene olmaları kendi menfaatlerine. İlk 9 ayda 53 bin kişi randevu alarak muayene oldu. Ancak biz bu sayının en az 200 bin olmasını arzu ediyorduk." diye konuştu.