Hekim | Konular | Kitaplar

SAĞLIK NET 2 Sorunları

Aile Hekimliği'ndeki aşı izlem takvimleri ile Sağlık Bakanlığı KDS sayfasındaki aşı ve izlem takvimleriyle ilgili bazı hastaların takvim aralıkları farklılık göstermektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından takvim aralıkları ile ilgili düzenleme yapılacağı bildirilmiştir. Sağlık Bakanlığı KDS sayfasındaki İzlem ve aşı takvimlerinizi sık sık gözden geçirmeniz gerekmektedir.

Aile hekimine kesin kayıtlı olmasına rağmen Sağlık-NET / Veri Al kısmından hasta listesi alındığında bazı hastaların Sağlık Bakanlığı veri tabanındaki Hasta-Hekim ilişkilendirmesinde sorun olduğundan İlişiği Kesilenler listesine geldiği görülmüştür. Bu konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı ile görüşülüp düzeltileceği bilgisi alınmıştır.

Gezici Hizmet Nüfusunuz, programlarından bağımsız olarak; hastaların TÜİK Adresi ve sistemde kayıtlı olan Gezici Hizmet Bölgelerinizde bulunmasına göre hesaplanır. Nüfusunuzun Gezici Hizmete Tabi olup olmadığı bilgisinde, Aile Hekimliği programları tarafından düzenleme yapılmasına Sağlık-NET-2 sistemi izin vermemektedir.

Bu tür sorunları yaşayan hekimlerimiz, performans dönemine kadar Sağlık-NET 2 tarafından düzeltilemeyen işlemlerden dolayı performans kesintisi yaşanmaması için Performans İtiraz Dilekçesi çıkartılması gerekmektedir.